All Kinds of Pasta

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Allergens Product Features
Filter

Pasta: 1 - 30 of 53 items

bioasia Organic Vermicelli Glass Noodles

bioasia Organic Vermicelli Glass Noodles, 100 g

  • Made of pea starch
  • Quick to prepare
  • Vegan & gluten-free
€ 1,79 (€ 17,90 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spaghetti

Alnatura Organic Spaghetti, 500 g

  • 100% organic durum wheat semolina
  • For a variety of pasta recipes
  • Made in Italy
€ 1,59 (€ 3,18 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Buckwheat Spaghetti

Alnavit Organic Buckwheat Spaghetti, 250 g

  • 100% buckwheat | gluten-free
  • Dark colour, intense flavour
  • Cooking time: 8–10 minutes
€ 2,89 (€ 11,56 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Pasta - Penne

Alnatura Organic Spelt Pasta -​ Penne, 500 g

  • Ideal for casseroles
  • Grooved surface
  • Made with spelt cultivated in Germany
€ 2,49 (€ 4,98 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Pasta - Serpentini

Alnatura Organic Spelt Pasta -​ Serpentini, 500 g

  • Ideal for pasta salad
  • Bioland certified & vegan
  • With spelt cultivated in Germany
€ 2,59 (€ 5,18 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Gnocchi

Alnavit Organic Gnocchi, 250 g

  • Gluten-free & vegan
  • Refined with 10% quinoa
  • Ready to serve in 2 minutes
€ 2,99 (€ 11,96 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Spaghetti

Alnatura Organic Spelt Spaghetti, 500 g

  • Subtle nutty spelt taste
  • Perfect with classic pasta sauces
  • Cooking time: 5 - 6 minutes
€ 2,39 (€ 4,78 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Whole Grain Spelt Spaghetti

Alnatura Organic Whole Grain Spelt Spaghetti, 500 g

  • Hearty, nutty taste
  • Suitable for a variety of sauces
  • From Bioland cultivation in Germany
€ 2,49 (€ 4,98 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Pasta - Spirelli

Alnatura Organic Spelt Pasta -​ Spirelli, 500 g

  • Ideal with pesto
  • Bioland-certified & vegan
  • Made with spelt cultivated in Germany
€ 2,39 (€ 4,78 / kg)

Delivery by October 06

nu3 Fit Konjac Spaghetti

nu3 Fit Konjac Spaghetti, 200 g

  • High in fibre
  • 2 minutes cooking time
  • Sugar-free & low-fat
€ 2,63 € 3,29 (€ 13,15 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Whole Grain Spaghetti

Alnatura Organic Whole Grain Spaghetti, 500 g

  • 100% whole grain durum wheat semolina
  • For a variety of pasta dishes
  • Made in Italy
€ 1,49 (€ 2,98 / kg)

Delivery by October 06

nu3 Fit Konjac Tagliatelle

nu3 Fit Konjac Tagliatelle, 200 g

  • Ready to eat in 2 minutes
  • High in fibre & low in calories
  • A popular pasta variety
€ 2,63 € 3,29 (€ 13,15 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Pasta - Spaghettini

Alnatura Organic Spelt Pasta -​ Spaghettini, 500 g

  • Short cooking time
  • Bioland certified & vegan
  • Made with spelt cultivated in Germany
€ 2,49 (€ 4,98 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Tagliatelle

Vitanu Organic Konjac Tagliatelle, 270 g

  • 1-2 servings
  • Ready to eat in just 3 minutes
  • Low in calories
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Mie Noodles

Alnatura Organic Mie Noodles, 250 g

  • Organic
  • Vegan
  • Short cooking time
€ 1,79 (€ 7,16 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Chickpea Spirelli Pasta

Alnatura Organic Chickpea Spirelli Pasta, 250 g

  • Made from chickpea flour
  • Organic quality
  • Gluten-free
€ 2,19 (€ 8,76 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Noodles

Vitanu Organic Konjac Noodles, 270 g

  • 1-2 servings
  • Ideal for Asian dishes
  • Low in calories
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Red Lentil Spirelli

Alnatura Organic Red Lentil Spirelli, 250 g

  • Short cooking time
  • Vegan
  • Gluten-free
€ 2,19 (€ 8,76 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Fusilli

Alnavit Organic Fusilli, 500 g

  • Made in Italy
  • Gluten-free & vegan
  • Made with rice and corn flour
€ 3,89 (€ 7,78 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Wholemeal Farfalle

Alnatura Organic Wholemeal Farfalle, 500 g

  • Wholemeal durum wheat semolina
  • Bronze drawn
  • Organic
€ 1,49 (€ 2,98 / kg)

Delivery by October 13

Organic Spaghetti Style Shirataki, made with konjac flour

bioasia Organic Spaghetti Style Shirataki, made with konjac flour, 270 g

  • Low calorie content
  • Fat-free & gluten-free
  • Sugar-free
€ 2,39 (€ 8,85 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Spaghetti

Vitanu Organic Konjac Spaghetti, 270 g

  • 1-2 servings
  • Low in calories
  • Healthy & quick to prepare
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Lasagne

Alnatura Organic Lasagne, 250 g

  • Organic
  • Vegan
  • Made from Italian durum wheat semolina
€ 1,69 (€ 6,76 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Wholemeal Pipe Rigate

Alnatura Organic Wholemeal Pipe Rigate, 500 g

  • Organic
  • Vegan
  • Made in Italy
€ 1,49 (€ 2,98 / kg)

Delivery by October 06

Kinder Goodel - Organic "Sea World" Pasta with Maize (Corn)

Govinda Kinder Goodel -​ Organic "Sea World" Pasta with Maize (Corn), 250 g

  • Natural colours
  • Gluten-free & plant-based
  • Pasta in the shape of marine creatures
€ 3,79 (€ 15,16 / kg)

Delivery by October 06

BIO PRIMO Ramen Noodles - Classic

BIO PRIMO Ramen Noodles -​ Classic, 250 g

  • Vegan
  • Ideal as a soup addition
  • Only for a short time
€ 2,29 (€ 9,16 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Farfalle

Alnatura Organic Farfalle, 500 g

  • Organic
  • Vegan
  • Made in Italy
€ 1,49 (€ 2,98 / kg)

Delivery by October 06

Goodel - Organic Fusilli Buckwheat & Linseed

Govinda Goodel -​ Organic Fusilli Buckwheat & Linseed, 250 g

  • Gluten-free & vegan
  • Gently dried
  • Outstanding taste
€ 3,79 (€ 15,16 / kg)

Delivery by October 06

Goodel - Organic Fusilli Red Lentils with Linseed

Govinda Goodel -​ Organic Fusilli Red Lentils with Linseed, 250 g

  • Nutty flavour
  • Gluten-free & vegan
  • Rich in protein
€ 3,49 (€ 13,96 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Spaghetti

Alnavit Organic Spaghetti, 500 g

  • Made from corn and rice flour
  • Organic & vegan
  • A classic Italian pasta
€ 3,79 (€ 7,58 / kg)

Delivery by October 06