Bread Mixes and Breads of All Kinds

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Diets & Dietary Restrictions Allergens Product Features
Filter

Breads and Bread Mixes: 1 - 30 of 68 items

Vilgain Whole Wheat Sandwich Bread

Vilgain Whole Wheat Sandwich Bread, 370 g

  • No added sugar & vegan
  • Enriched with Italian olive oil
  • Fibre from whole wheat
€ 2,54 € 2,99 (€ 6,86 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Rusk

Alnatura Organic Spelt Rusk, 200 g

  • Slightly sweet & crunchy
  • Contains no added sugar
  • Demeter organic quality
€ 2,19 (€ 10,95 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Buckwheat Crispbread

Alnavit Organic Buckwheat Crispbread, 150 g

  • Gluten-free
  • No added sugar
  • Crunchy & high in fibre
€ 2,99 (€ 19,93 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Rye & Spelt Crispbread

Alnatura Organic Rye & Spelt Crispbread, 250 g

  • Organic quality
  • Wholemeal rye & spelt flour
  • Vegan
€ 1,99 (€ 7,96 / kg)

Delivery by October 06

More Nutrition Protein Wrap

More Nutrition Protein Wrap, 372 g

  • Pure plant-based recipe
  • No preservatives
  • 11 g protein per wrap
€ 5,49 (€ 14,76 / kg)

Delivery by October 06

nu3 Fit Pancakes

nu3 Fit Pancakes, 240 g

  • Gluten-free & vegan
  • Low sugar alternative
  • With valuable dietary fibre
€ 5,59 € 6,99 (€ 23,29 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Oat and Seed Bread

Alnatura Organic Oat and Seed Bread, 300 g

  • Organic
  • Vegan
  • Made from oats and oilseeds
€ 2,69 (€ 8,97 / kg)

Delivery by October 06

Bauck Mühle Organic Gluten-Free Pizza Dough

Bauck Mühle Organic Gluten-​Free Pizza Dough, 350 g

  • Quick and easy to prepare
  • No rising time
  • Vegan
€ 2,99 (€ 8,54 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Bioland Wholemeal Rye Bread

Alnatura Bioland Wholemeal Rye Bread, 500 g

  • Made with natural sourdough
  • Organic
  • Pre-sliced
€ 1,59 (€ 3,18 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Protein Bread

Alnatura Organic Protein Bread, 250 g

  • High-protein rye bread
  • Organic
  • Perfect for toasting
€ 2,49 (€ 9,96 / kg)

Delivery by October 06

Bauck Mühle Organic Wonder Bread Original

Bauck Mühle Organic Wonder Bread Original, 600 g

  • Made from gluten-free rolled oats
  • With nutritious seeds
  • Mix with water only
€ 4,99 (€ 8,32 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Pumpkin Seed Bread

Alnatura Organic Pumpkin Seed Bread, 500 g

  • Aromatic, nutty flavour
  • Organic
  • Sliced
€ 2,49 (€ 4,98 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Sourdough Extract

Alnatura Organic Sourdough Extract, 15 g

  • Made from wholemeal rye flour
  • Multi-stage maturing process
  • Suitable for 1kg flour
€ 0,79 (€ 52,67 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Delicatessen Crispbread

Alnatura Organic Delicatessen Crispbread, 250 g

  • Made from the finest wholemeal rye flour
  • Organic quality
  • Yeast-free
€ 1,79 (€ 7,16 / kg)

Delivery by October 06

Davert Organic Pumpernickel

Davert Organic Pumpernickel, 250 g

  • Typically malty & bold in aroma
  • Pure whole grain rye without additives
  • Hearty snack
€ 1,99 (€ 7,96 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic White Rolls

Alnavit Organic White Rolls, 125 g

  • Made from rice flour & sourdough
  • In a twin pack
  • Gluten-free, crispy & fluffy
€ 2,29 (€ 18,32 / kg)

Delivery by October 06

Bauck Mühle Organic 8 Wonder Rolls Protein

Bauck Mühle Organic 8 Wonder Rolls Protein, 350 g

  • Quick & easy to prepare
  • Vegan
  • With oat bran & seeds
€ 3,99 (€ 11,40 / kg)

Delivery by October 06

Bauck Mühle Organic Brownies

Bauck Mühle Organic Brownies, 400 g

  • With wholemeal rice flour
  • Intense chocolatey flavour
  • Also suitable for the air fryer
€ 3,99 (€ 9,98 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Stick Bread & Baguettes for Grilling

Bake Affair Stick Bread & Baguettes for Grilling, 670 g

  • Makes about 4-6 pieces
  • For grills or campfires
  • Quick and easy to prepare
€ 7,59 € 7,99 (€ 11,33 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Grainy Rolls

Alnavit Organic Grainy Rolls, 125 g

  • With sesame & linseed
  • Crunchy on the outside, soft on the inside
  • Pack of 2, heat in the oven before serving
€ 2,19 (€ 17,52 / kg)

Delivery by October 06

Davert Organic Green Spelt & Spelt Bread

Davert Organic Green Spelt & Spelt Bread, 500 g

  • Spicy flavour from green spelt
  • Moist bread made from whole grain meal
  • Vegan recipe
€ 3,29 (€ 6,58 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Country Bread Baking Mix

Alnavit Organic Country Bread Baking Mix, 450 g

  • With wholegrain oat flour
  • Source of fibre
  • Gluten-free & vegan
€ 4,49 (€ 9,98 / kg)

Delivery by October 06

nu3 Fit Protein Muffins

nu3 Fit Protein Muffins, Chocolate (240 g)

  • Makes 12 moist muffins
  • Vegan & gluten-free
  • Sugar-reduced
€ 6,39 € 7,99 (€ 26,63 / kg)

Delivery by October 06

Alnavit Organic Whole Grain Oat Rolls

Alnavit Organic Whole Grain Oat Rolls, 120 g

  • 100% organic & gluten-free
  • With whole grain oats & sourdough
  • Ready to eat & versatile
€ 2,39 (€ 19,92 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Brioche Burger Buns with  Sesame Seeds

Bake Affair Brioche Burger Buns with Sesame Seeds, 678 g

  • Makes about 9 buns
  • Perfect for barbecuing
  • Delicious and easy to prepare
€ 7,49 (€ 11,05 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Grilled Bread - Paprika Rub

Bake Affair Grilled Bread -​ Paprika Rub, 757 g

  • Makes about 4 small loaves
  • Bittersweet, smoky flavour
  • Includes a spice sachet
€ 7,59 € 7,99 (€ 10,03 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Cookies

Bake Affair Cookies, Chocolate Cookies (327 g)

  • Very soft on the inside
  • Crispy on the outside
  • Only 1 additional ingredient needed
€ 5,99 (€ 18,32 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Grilled Bread - Dutch Oven Bread

Bake Affair Grilled Bread -​ Dutch Oven Bread, 768 g

  • Makes about 1kg bread
  • Can be used on the grill or in the oven
  • Includes a spice sachet
€ 7,99 (€ 10,40 / kg)

Delivery by October 06

Davert Organic Sunflower Bread

Davert Organic Sunflower Bread, 500 g

  • Hearty bite & extra moistness
  • Mildly aromatic whole grain rye
  • Vegan recipe
€ 3,29 (€ 6,58 / kg)

Delivery by October 06

Bake Affair Keto Flaxseed Bread with Garlic

Bake Affair Keto Flaxseed Bread with Garlic, 301 g

  • Makes approx. 500 g bread
  • Moist, soft & flavourful
  • Rich in fibre & protein
€ 7,49 (€ 24,88 / kg)

Delivery by October 06