Maca Root Products

Maca (Lepidium meyenii) is a plant from the Andes whose root powder contains special active ingredients.

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Pharmaceutical form Allergens Product Features
Filter

Maca: 1 - 30 of 31 items

Nature Love Organic Maca (Black)

Nature Love Organic Maca (Black), 120 capsules

  • 3,000 mg Maca powder
  • High dose
  • Optimised with natural vitamin C
€ 18,49 (€ 174,43 / kg)

Delivery by October 06

Best Body Nutrition MACA Arginine Testobolan Booster

Best Body Nutrition MACA Arginine Testobolan Booster, 100 capsules

  • Optimised with zinc and vitamin B6
  • Simple dosage
  • Vegan capsule shell
€ 19,99 (€ 215,64 / kg)

Delivery by October 06

ZeinPharma MacaGold 570 mg

ZeinPharma MacaGold 570 mg, 180 capsules

  • Vegan capsules
  • With vitamin C & zinc
  • Free from preservatives
€ 21,49 (€ 169,21 / kg)

Delivery by October 06

Amaiva Maca Plus

Amaiva Maca Plus, 60 capsules

  • With Ashwagandha
  • Contains Tribulus terrestris
€ 29,99 (€ 874,34 / kg)

Delivery by October 06

Vitamaze Maca + L-Arginine

Vitamaze Maca + L-​Arginine, 240 capsules

  • The perfect combination
  • High dosage
  • Made without the release agent magnesium stearate
€ 21,99 (€ 106,54 / kg)

Delivery by October 06

Vitamaze Maca

Vitamaze Maca, 120 capsules

  • Optimal combination
  • High-dose form
  • Made without the release agent magnesium stearate
€ 19,99 (€ 189,30 / kg)

Delivery by October 06

FutuNatura Black Organic Maca Powder

FutuNatura Black Organic Maca Powder, 500 g

  • Obtained from dried maca roots
  • Excellent source of nutrients
  • Also suitable for baking
€ 21,99 (€ 43,98 / kg)

Delivery by October 06

Mountaindrop Prime

Mountaindrop Prime, 600 g

  • Ideally balanced formulation
  • Essential minerals & vitamins
  • Natural chestnut honey
€ 105,99 (€ 176,65 / kg)

Free delivery by October 06

Purasana Organic Maca Powder

Purasana Organic Maca Powder, 200 g

  • Vegan
  • Dried in the sun
  • Rich in calcium & iron
€ 13,99 (€ 69,95 / kg)

Delivery by October 06

Raab Vitalfood Organic Maca

Raab Vitalfood Organic Maca, 80 capsules

  • Extracted from the root
  • Gluten-free & lactose-free
  • 100% vegan
€ 13,99 (€ 349,75 / kg)

Delivery by October 06

HealthyWorld Black Maca Complex 5000 mg

HealthyWorld Black Maca Complex 5000 mg, 180 capsules

  • Each capsule with 50 mg extract
  • 1 capsule/day = 180 days supply
  • With zinc & plant extracts
€ 19,99 (€ 295,71 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Maca

anatis Naturprodukte Maca, 180 capsules

  • With L-arginine & L-lysine
  • No synthetic materials
€ 31,99 (€ 299,81 / kg)

Delivery by October 06

Ölmühle Solling Organic Maca Powder

Ölmühle Solling Organic Maca Powder, 250 g

  • 100% natural
  • Easy to dose
  • Vegan & gluten-free
€ 9,99 (€ 39,96 / kg)

Delivery by October 06

Carnium Botanicals Organic maca

Carnium Botanicals Organic maca, 120 capsules

  • Natural formula
  • Holistic support
  • Vegan & gluten-free
€ 20,49 (€ 284,58 / kg)

Delivery by October 06

Raab Vitalfood Organic Maca Powder

Raab Vitalfood Organic Maca Powder, 150 g

  • Obtained from the root
  • Gently sun-dried
  • Ideal for adding to dishes
€ 14,99 (€ 99,93 / kg)

Delivery by October 06

ZeinPharma Ashwagandha Extract 500 mg

ZeinPharma Ashwagandha Extract 500 mg, 120 capsules

  • 100% root extract
  • High concentration
  • Rasayana
€ 29,99 (€ 434,64 / kg)

Delivery by October 06

NaturesPlus® E-Fem™

NaturesPlus® E-​Fem™, 60 capsules

  • With traditional, Ayurvedic herbs
  • Contains amino acids
€ 44,49 (€ 127,11 / kg)

Free delivery by October 06

Purely Nutrition Maca + L-Arginine HCL

Purely Nutrition Maca + L-​Arginine HCL, 240 capsules

  • For women & men
  • With zinc & vitamin C
  • Including vitamin B6 & B12
€ 24,99 (€ 138,83 / kg)

Delivery by October 06

Botanicy Menopause Day & Night

Botanicy Menopause Day & Night, 60 capsules

  • Free from hormones & red clover
  • With sage, valerian & maca extracts
  • With vitamins B6, B12 & D3
€ 24,99 (€ 798,40 / kg)

Delivery by October 06

Pure Ella Metabolism Active

Pure Ella Metabolism Active, 60 capsules

  • With sage, green tea & maca
  • With zinc, vitamin B6 & B12
  • Natural & hormone-free
€ 24,99 (€ 555,33 / kg)

Delivery by October 06

Botanicy Blue Boost Complex

Botanicy Blue Boost Complex, 30 capsules

  • With zinc & selenium
  • Formulated for men
  • Selected botanical ingredients
€ 25,99 (€ 1.225,94 / kg)

Delivery by October 06

MycoWay MushRoot Boost

MycoWay MushRoot Boost, 100 g

  • Cordyceps, Reishi & Lion's Mane
  • Plant extracts & vitamin B5
  • Fine cocoa flavour
€ 19,99 (€ 199,90 / kg)

Delivery by October 06

Fleurance Nature Organic Maca Tablets

Fleurance Nature Organic Maca Tablets, 60 tablets

  • Ideal for men & women
  • Contains nutrients
  • Optimal dosage
€ 11,19 (€ 373,00 / kg)

Delivery by October 06

ironMaxx Maca Origin 1300

ironMaxx Maca Origin 1300, 260 capsules

  • Pure, herbal extract from Peru
  • Excellent raw material quality
€ 44,99 (€ 118,39 / kg)

Free delivery by October 06

ironMaxx Maca Origin 800

ironMaxx Maca Origin 800, 130 capsules

  • Pure, herbal extract from Peru
  • Excellent raw material quality
€ 20,99 (€ 174,92 / kg)

Delivery by October 06

Solaray Maca Extract

Solaray Maca Extract, 60 capsules

  • 300mg Maca extract per capsule
  • 0.6% glucosinolates
  • Easy-to-swallow capsules
€ 38,49 (€ 1.539,60 / kg)

Delivery by October 06

FutuNatura Maca Extra Strong 20:1

FutuNatura Maca Extra Strong 20:1, 120 capsules

  • Highly concentrated formula
  • 20:1 dry root extract
  • For man and woman
€ 24,99 (€ 416,50 / kg)

Delivery by October 06

Erefit Testosterone – Natural Booster

Erefit Testosterone – Natural Booster, 120 capsules

  • For men aged 30 years and over
  • 6 selected botanical extracts
  • With zinc & vitamin D3
€ 24,99 (€ 467,98 / kg)

Delivery by October 06

Erefit Men's Support Extreme

Erefit Men's Support Extreme, 180 capsules

  • Tribulus, ashwagandha, maca & buckhorn
  • D-aspartic acid & zinc bisglycinate
  • Vitamin B12 contributes to normal energy-yielding metabolism
€ 24,99 (€ 185,11 / kg)

Delivery by October 06

HealthyWorld Female Balance – Complex for Women

HealthyWorld Female Balance – Complex for Women, 180 capsules

  • For all stages of life
  • Plant-based capsules
  • Easy dosage
€ 19,99 (€ 138,82 / kg)

Delivery by October 14