Snacks & Munchies

Filter & sort

Price Manufacturer Allergens Product Features
Filter

Snacks: 1 - 30 of 78 items

Alnavit Organic Buckwheat Crispbread

Alnavit Organic Buckwheat Crispbread, 150 g

  • Gluten-free
  • No added sugar
  • Crunchy & high in fibre
€ 2,65 € 2,99 (€ 17,67 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Spelt Rusk

Alnatura Organic Spelt Rusk, 200 g

  • Slightly sweet & crunchy
  • Contains no added sugar
  • Demeter organic quality
€ 1,97 € 2,19 (€ 9,85 / kg)

Delivery by October 07

Vilgain Whole Wheat Sandwich Bread

Vilgain Whole Wheat Sandwich Bread, 370 g

  • No added sugar & vegan
  • Enriched with Italian olive oil
  • Fibre from whole wheat
€ 2,54 € 2,99 (€ 6,86 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Corn Minis - Sour Cream & Onion

Alnatura Organic Corn Minis -​ Sour Cream & Onion, 50 g

  • Savoury, crisp and airy
  • Puffed corn with sour cream and onion flavour
  • Gluten-free
€ 1,19 € 1,39 (€ 23,80 / kg)

Delivery by October 07

Organic Spelt Sticks - Sesame & Black Cumin

Alnatura Organic Spelt Sticks -​ Sesame & Black Cumin, 150 g

  • With notes of Oriental spices
  • With sesame & black cumin
  • Demeter quality & vegan
€ 1,80 € 2,09 (€ 12,00 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Spelt Pretzels

Alnatura Organic Spelt Pretzels, 125 g

  • Topped with sesame seeds
  • Crunchy & vegan
  • Demeter quality
€ 1,61 € 1,79 (€ 12,88 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Spelt Crackers - Plain

Alnatura Organic Spelt Crackers -​ Plain, 100 g

  • With wholegrain spelt
  • Vegan
  • Ideal for on the go
€ 1,25 € 1,39 (€ 12,50 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Rye & Spelt Crispbread

Alnatura Organic Rye & Spelt Crispbread, 250 g

  • Organic quality
  • Wholemeal rye & spelt flour
  • Vegan
€ 1,79 € 1,99 (€ 7,16 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet, 90 g

  • With a sweet coating
  • Quick & easy to prepare
  • No palm oil
€ 0,75 € 0,89 (€ 8,33 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips - Paprika

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips -​ Paprika, 125 g

  • Seasoned with paprika
  • Perfect for dipping
  • Spicy taste
€ 1,70 € 1,89 (€ 13,60 / kg)

Delivery by October 07

More Nutrition Protein Wrap

More Nutrition Protein Wrap, 372 g

  • Pure plant-based recipe
  • No preservatives
  • 11 g protein per wrap
€ 4,94 € 5,49 (€ 13,28 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Red Lentil Crackers - Lentil Dal

Alnatura Organic Red Lentil Crackers -​ Lentil Dal, 150 g

  • Rich in protein
  • Asian seasoning
  • Enjoy as a snack or with dips
€ 2,24 € 2,49 (€ 14,93 / kg)

Delivery by October 07

Kelly's Protein Chips Sweet BBQ Style

Kelly's Protein Chips Sweet BBQ Style, 70 g

  • 60% less fat
  • High protein content
  • Free from flavour enhancers
€ 2,15 € 2,39 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Mini Pizzas

Alnatura Organic Mini Pizzas, 80 g

  • Organic
  • Wheat crackers with tomato sauce and cheese
  • With Mediterranean herbs
€ 2,42 € 2,69 (€ 30,25 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Peanut Flips

Alnatura Organic Peanut Flips, 75 g

  • Made with lentils & chickpeas
  • Aromatic seasoning
  • Free from additives
€ 1,52 € 1,69 (€ 20,27 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Parmesan Crackers

Alnavit Organic Parmesan Crackers, 75 g

  • With real Parmigiano Reggiano cheese
  • A protein source with chia and flaxseed
  • Free from gluten and lactose
€ 3,14 € 3,49 (€ 41,87 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Delicatessen Crispbread

Alnatura Organic Delicatessen Crispbread, 250 g

  • Made from the finest wholemeal rye flour
  • Organic quality
  • Yeast-free
€ 1,61 € 1,79 (€ 6,44 / kg)

Delivery by October 07

Organic Snack Sticks - Beetroot & Sea Salt

Alnatura Organic Snack Sticks -​ Beetroot & Sea Salt, 100 g

  • Made with spelt flour & potato flakes
  • With beetroot juice powder
  • Baked in the oven
€ 2,51 € 2,79 (€ 25,10 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips - Natural

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips -​ Natural, 125 g

  • Deliciously crunchy
  • Seasoned with sea salt
  • Perfect with dips and sauces
€ 1,71 € 1,99 (€ 13,68 / kg)

Delivery by October 07

buah Carrot Chips

buah Carrot Chips, 25 g

  • Made without fat
  • No flavour enhancers
  • Crispy & naturally sweet
€ 3,59 € 3,99 (€ 143,60 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Beetroot Crackers

Alnatura Organic Beetroot Crackers, 75 g

  • Delicious vegetable flavour
  • Finely seasoned
  • No added yeast extract
€ 2,01 € 2,29 (€ 26,80 / kg)

Delivery by October 07

More Nutrition Protein Tortilla Chips

More Nutrition Protein Tortilla Chips, Sour Cream & Onion (50 g)

  • 30% less fat
  • Rich in protein & fibre
  • Especially crunchy
€ 2,65 € 2,99 (€ 53,00 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Millet Balls

Alnatura Organic Millet Balls, 75 g

  • Mild savoury taste
  • Organic
  • Gluten-free
€ 1,07 € 1,19 (€ 14,27 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Millet Balls - Peanut

Alnatura Organic Millet Balls -​ Peanut, 75 g

  • Vegan
  • Gluten-free
  • Without yeast extract
€ 1,34 € 1,49 (€ 17,87 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Rosemary Grissini with Sea Salt

Alnavit Organic Rosemary Grissini with Sea Salt, 100 g

  • Ideal with antipasti
  • Gluten and yeast-free
  • Baked crispy and crunchy
€ 3,24 € 3,69 (€ 32,40 / kg)

Delivery by October 07

Kelly's LinsenChips seasoned with Sea Salt

Kelly's LinsenChips seasoned with Sea Salt, 90 g

  • Conscious snacking fun
  • 40% less fat
  • Vegan & gluten-free
€ 2,24 € 2,49 (€ 24,89 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Seed Crackers

Alnavit Organic Seed Crackers, 75 g

  • With four delicious types of seeds
  • Crunchy and gluten-free
  • Ideal with dips and cheese
€ 2,96 € 3,29 (€ 39,47 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Popcorn Kernels

Alnatura Organic Popcorn Kernels, 500 g

  • Season to taste
  • From Demeter farming
  • Vegan
€ 2,34 € 2,69 (€ 4,68 / kg)

Delivery by October 07

ahead Protein Flips Cheese

ahead Protein Flips Cheese, 50 g

  • A whopping 26% protein & 60% less fat
  • Rich, cheesy flavour & vegan
  • Free from soy & gluten
€ 2,49 (€ 49,80 / kg)

Delivery by October 13

ahead Protein Flips Paprika

ahead Protein Flips Paprika, 50 g

  • A high protein content of 23% & purely vegan
  • Gluten-free & completely soya-free
  • 60% less fat & extra crispy
€ 2,49 (€ 49,80 / kg)

Delivery by October 07