Household Cleaners & Disinfectants
Cleaning Products & Detergents: 20 items
Sonett Laundry Liquid Color Mint & Lemon, 20 l
- Can be used at low temperatures
- With organic plant oil soaps
- Gentle yet thorough cleaning power
€ 75,99 (€ 3,80 / l)
Free delivery by October 06
YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner, 60 ml
- No more bad odours
- Dries quickly
- With a fresh, herbal fragrance
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)
Delivery by October 06
AlmaWin Lime Blossom Laundry Fragrance, 750 ml
- With selected raw materials
- For all fibers except membrane textiles
- Dermatologically tested
€ 5,59 (€ 7,45 / l)
Delivery by October 06
YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner - Blood Orange, 60 ml
- Natural ingredients
- Dries quickly
- With fruity fragrance
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)
Delivery by October 06
AlmaWin Lavender Fabric Softener, 750 ml
- Well tolerated by the skin
- Dermatologically tested
- Biodegradable
€ 3,39 (€ 4,52 / l)
Delivery by October 06
AlmaWin Verbena Laundry Scent, 750 ml
- With essential oils
- With selected raw materials
- Biodegradable
€ 5,89 (€ 7,85 / l)
Delivery by October 06
AlmaWin Sports & Outdoor Detergent, 750 ml
- Effective against odours
- Gentle on breathable linen
- Effective even at 20 ° C
€ 8,99 (€ 11,99 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Sport Safety Wash, 250 ml
- Eliminate fungi, germs and odors
- Effective even at low temperatures
- Gives freshness
€ 7,19 € 11,99 (€ 28,76 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Merino Wash, 250 ml
- For angora, merino, cashmere & silk
- Gentle laundry detergent
- Protects from pilling
€ 13,99 (€ 55,96 / l)
Delivery by October 06
YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner Lime, 60 ml
- Certified organic
- Powerful, natural active ingredients
- Disinfects & cleans effectively
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)
Delivery by October 06
YOGACLEANER Massage - Lounger Surface Cleaner, mint/rosemary (500 ml)
- For massage & therapy tables
- With organic ingredients
- Fresh, herbaceous fragrance
€ 8,99 (€ 17,98 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Impra FF Wash-In, 250 ml
- Made without fluorine
- Maintains breathability
- With a colour-protection formula
€ 15,19 € 15,99 (€ 60,76 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Lambskin Wash, 250 ml
- For lambskin & leather
- Helps leather retain its shape
- Thorough cleaning results
€ 11,39 € 11,99 (€ 45,56 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Rug Wash, 1.000 ml
- Deodorising effect
- Fibre-deep cleansing
- Contents: 1,000 ml
€ 32,99 (€ 32,99 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Sport Micro Wash, 250 ml
- Cleans and maintains the function of textiles made of microfibre and fleece
- Restores the original structure of the fibres
€ 10,99 (€ 43,96 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Sport Tex Wash, 250 ml
- Preserves functional clothing
- Does not block the sensitive membrane
- Does not contain bleach
€ 11,99 (€ 47,96 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Sport Down Wash, 250 ml
- Preserves the properties of down
- Cleans and conditions
- Down does not become brittle
€ 10,99 (€ 43,96 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Leder FF Impra Spray, 200 ml
- For smooth leather & suede
- Free from silicone
- Without propellants
€ 13,99 (€ 69,95 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport Tex FF Impra Spray, 200 ml
- Fluorine and silicone-free
- Maintains breathability
- Biodegradable
€ 12,99 (€ 64,95 / l)
Delivery by October 06
HEY Sport HEY Sport Global Wash, 100 ml, Tube
- In a practical tube
- Versatile
- Biodegradable
€ 7,99 (€ 79,90 / l)
Not available at the moment