Household Cleaners & Disinfectants

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Product Features
Filter

Cleaning Products & Detergents: 20 items

Sonett Laundry Liquid Color Mint & Lemon

Sonett Laundry Liquid Color Mint & Lemon, 20 l

  • Can be used at low temperatures
  • With organic plant oil soaps
  • Gentle yet thorough cleaning power
€ 75,99 (€ 3,80 / l)

Free delivery by October 06

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner, 60 ml

  • No more bad odours
  • Dries quickly
  • With a fresh, herbal fragrance
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)

Delivery by October 06

AlmaWin Lime Blossom Laundry Fragrance

AlmaWin Lime Blossom Laundry Fragrance, 750 ml

  • With selected raw materials
  • For all fibers except membrane textiles
  • Dermatologically tested
€ 5,59 (€ 7,45 / l)

Delivery by October 06

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner - Blood Orange

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner -​ Blood Orange, 60 ml

  • Natural ingredients
  • Dries quickly
  • With fruity fragrance
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)

Delivery by October 06

AlmaWin Lavender Fabric Softener

AlmaWin Lavender Fabric Softener, 750 ml

  • Well tolerated by the skin
  • Dermatologically tested
  • Biodegradable
€ 3,39 (€ 4,52 / l)

Delivery by October 06

AlmaWin Verbena Laundry Scent

AlmaWin Verbena Laundry Scent, 750 ml

  • With essential oils
  • With selected raw materials
  • Biodegradable
€ 5,89 (€ 7,85 / l)

Delivery by October 06

AlmaWin Sports & Outdoor Detergent

AlmaWin Sports & Outdoor Detergent, 750 ml

  • Effective against odours
  • Gentle on breathable linen
  • Effective even at 20 ° C
€ 8,99 (€ 11,99 / l)

Delivery by October 06

Sport Safety Wash

HEY Sport Sport Safety Wash, 250 ml

  • Eliminate fungi, germs and odors
  • Effective even at low temperatures
  • Gives freshness
€ 7,19 € 11,99 (€ 28,76 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Merino Wash

HEY Sport Merino Wash, 250 ml

  • For angora, merino, cashmere & silk
  • Gentle laundry detergent
  • Protects from pilling
€ 13,99 (€ 55,96 / l)

Delivery by October 06

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner Lime

YOGACLEANER Yoga Mat Cleaner Lime, 60 ml

  • Certified organic
  • Powerful, natural active ingredients
  • Disinfects & cleans effectively
€ 4,70 € 4,99 (€ 78,33 / l)

Delivery by October 06

Massage - Lounger Surface Cleaner, mint/rosemary

YOGACLEANER Massage -​ Lounger Surface Cleaner, mint/rosemary (500 ml)

  • For massage & therapy tables
  • With organic ingredients
  • Fresh, herbaceous fragrance
€ 8,99 (€ 17,98 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Impra FF Wash-In

HEY Sport Impra FF Wash-​In, 250 ml

  • Made without fluorine
  • Maintains breathability
  • With a colour-protection formula
€ 15,19 € 15,99 (€ 60,76 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Lambskin Wash

HEY Sport Lambskin Wash, 250 ml

  • For lambskin & leather
  • Helps leather retain its shape
  • Thorough cleaning results
€ 11,39 € 11,99 (€ 45,56 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Rug Wash

HEY Sport Rug Wash, 1.000 ml

  • Deodorising effect
  • Fibre-deep cleansing
  • Contents: 1,000 ml
€ 32,99 (€ 32,99 / l)

Delivery by October 06

Sport Micro Wash

HEY Sport Sport Micro Wash, 250 ml

  • Cleans and maintains the function of textiles made of microfibre and fleece
  • Restores the original structure of the fibres
€ 10,99 (€ 43,96 / l)

Delivery by October 06

Sport Tex Wash

HEY Sport Sport Tex Wash, 250 ml

  • Preserves functional clothing
  • Does not block the sensitive membrane
  • Does not contain bleach
€ 11,99 (€ 47,96 / l)

Delivery by October 06

Sport Down Wash

HEY Sport Sport Down Wash, 250 ml

  • Preserves the properties of down
  • Cleans and conditions
  • Down does not become brittle
€ 10,99 (€ 43,96 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Leder FF Impra Spray

HEY Sport Leder FF Impra Spray, 200 ml

  • For smooth leather & suede
  • Free from silicone
  • Without propellants
€ 13,99 (€ 69,95 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Tex FF Impra Spray

HEY Sport Tex FF Impra Spray, 200 ml

  • Fluorine and silicone-free
  • Maintains breathability
  • Biodegradable
€ 12,99 (€ 64,95 / l)

Delivery by October 06

HEY Sport Global Wash

HEY Sport HEY Sport Global Wash, 100 ml, Tube

  • In a practical tube
  • Versatile
  • Biodegradable
€ 7,99 (€ 79,90 / l)

Not available at the moment