A Wide Array of Body & Skincare Products for Children

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Allergens Product Features
Filter

Children: 1 - 30 of 42 items

Sebamed Baby & Child Lotion

Sebamed Baby & Child Lotion, 200 ml

  • For dry & irritated skin
  • With panthenol & shea butter
  • Without microplastics
€ 7,15 € 7,99 (€ 35,75 / l)

Delivery by October 07

Kneipp naturkind Bubble Bath - Tatütata

Kneipp naturkind Bubble Bath -​ Tatütata, 40 ml

  • For sensitive children's skin
  • Very foamy
  • Natural blueberry scent
€ 0,70 € 0,79 (€ 17,50 / l)

Delivery by October 07

tetesept Savannah Adventure Bath Kids Surprise

tetesept Savannah Adventure Bath Kids Surprise

  • Age: 3 years +
  • Turns the water blue
  • With 1 of 6 animals to collect
€ 3,59 € 3,99

Delivery by October 07

tetesept Good Night Bubble Bath for Kids

tetesept Good Night Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With nourishing aloe vera
  • With purple food colouring
  • Delicate lavender fragrance
€ 0,83 € 0,99 (€ 20,75 / l)

Delivery by October 07

Bath Fun Effervescent Tab Glitter Edition

tetesept Bath Fun Effervescent Tab Glitter Edition

  • Age: 6 years +
  • Fruity fragrances
  • Sparkling bubble bath
€ 0,80 € 0,89

Delivery by October 07

Kneipp naturkind Cold Time Bubble Bath

Kneipp naturkind Cold Time Bubble Bath, 200 ml

  • For children'ssensitive skin
  • Age: 3 years +
  • With thyme extract
€ 3,59 € 3,99 (€ 17,95 / l)

Delivery by October 07

KOSTKAMM Wooden Brush For Long Hair

KOSTKAMM Wooden Brush For Long Hair

  • Olive, 9 rows, with extra long wooden knobs
  • For mid length to long hair
  • Suitable for wavy and curly hair
€ 47,70 € 53,49

Free delivery by October 07

Apeiron Rose Water Vital-Spray

Apeiron Rose Water Vital-​Spray, 100 ml

  • Refreshing & calming
  • Cleansing and clarifying
  • Suitable for every skin type
€ 13,41 € 14,99 (€ 134,10 / l)

Delivery by October 07

tetesept Cold Care Bath with Sea Salt for Kids

tetesept Cold Care Bath with Sea Salt for Kids, 750 g

  • Age: 3 years +
  • Natural essential oils
  • With eucalyptus & peppermint oil
€ 8,81 € 9,79 (€ 11,75 / kg)

Delivery by October 07

tetesept My Unicorn Bubble Bath for Kids

tetesept My Unicorn Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With skin-nourishing almond proteins
  • With pink food colouring
  • Fruity strawberry fragrance
€ 0,83 € 0,99 (€ 20,75 / l)

Delivery by October 07

Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids

tetesept Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids, 40 g

  • Age: 3 years +
  • Fruity fragrance
  • Turns the water pink
€ 1,37 € 1,59 (€ 34,25 / kg)

Delivery by October 07

masmi Menstrual Cup

masmi Menstrual Cup, M

  • Fantastic alternative to tampons
  • Made from medical TPE
  • Silicone & latex free
€ 12,14 € 13,49

Delivery by October 07

Curaprox CS Kids ultra soft Toothbrush

Curaprox CS Kids ultra soft Toothbrush

  • Age: 4-12 years
  • Handy octagonal handle
  • Extra-soft & dense bristles
€ 5,35 € 5,99

Delivery by October 07

tetesept Football Fever Bath Surprise for Kids

tetesept Football Fever Bath Surprise for Kids

  • Age: 3 years +
  • Turns the water blue
  • With 1 of 5 bouncing balls
€ 3,59 € 3,99

Delivery by October 07

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath, 40 ml

  • For children 3 years & older
  • With raspberry scent
  • Long-lasting bubbles
€ 0,89 € 0,99 (€ 22,25 / l)

Delivery by October 07

Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

tetesept Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

  • Age: 3 years +
  • Fruity lime fragrance
  • Bath ball with a dinosaur surprise
€ 3,59 € 3,99

Delivery by October 07

PRIMAVERA KIDS Organic Courageous Dragon Roll-On

PRIMAVERA KIDS Organic Courageous Dragon Roll-​On, 10 ml

  • Ideal for everyday use
  • Sweet & warm fragrance
  • With mandarin & cardamom
€ 9,81 € 10,99 (€ 981,00 / l)

Delivery by October 07

Sebamed Baby & Child Wash Lotion for Skin & Hair

Sebamed Baby & Child Wash Lotion for Skin & Hair, 200 ml

  • For dry & irritated skin
  • Free from soap & alkali
  • With panthenol
€ 6,25 € 6,99 (€ 31,25 / l)

Delivery by October 07

tetesept Football Fever Bubble Bath for Kids

tetesept Football Fever Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • Age: 2 years +
  • Turns the water blue
  • Fresh fragrance
€ 0,83 € 0,99 (€ 20,75 / l)

Delivery by October 07

Kneipp naturkind Brumm Brumm Bubble Bath

Kneipp naturkind Brumm Brumm Bubble Bath, 40 ml

  • For sensitive children's skin
  • Age: 3 years +
  • Fruity peach fragrance
€ 1,34 € 1,49 (€ 33,50 / l)

Delivery by October 07

tetesept Unicorn Paradise Bath Set for Kids

tetesept Unicorn Paradise Bath Set for Kids, 300 g

  • 1 x bubble bath
  • 1 x carbonated bubble bath
  • 1 x 2-in-1 shower gel & shampoo
€ 7,24 € 9,09 (€ 24,13 / kg)

Delivery by October 07

Kneipp naturkind Butterfly Fairy Bubble Bath

Kneipp naturkind Butterfly Fairy Bubble Bath, 40 ml

  • Age: 3 years +
  • For children's sensitive skin
  • Sufficient for 1 full bath
€ 1,25 € 1,39 (€ 31,25 / l)

Delivery by October 07

Kneipp naturkind Supersaurus Bubble Bath

Kneipp naturkind Supersaurus Bubble Bath, 40 ml

  • For children's sensitive skin
  • Age: 3 years +
  • Fruity apple fragrance
€ 1,34 € 1,49 (€ 33,50 / l)

Delivery by October 07

tetesept T-Rex World Bubble Bath for Kids

tetesept T-​Rex World Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With aloe vera
  • With green food colouring
  • Fruity apple fragrance
€ 0,83 € 0,99 (€ 20,75 / l)

Delivery by October 07

tetesept Commando Woof Bubble Bath for Kids

tetesept Commando Woof Bubble Bath for Kids, 40 g

  • Age: 3 years +
  • Turns the water orange
  • Nourishes with cocoa butter
€ 1,37 € 1,59 (€ 34,25 / kg)

Delivery by October 07

2-in-1 Dino Adventure Shower & Shampoo for Kids

tetesept 2-​in-​1 Dino Adventure Shower & Shampoo for Kids, 200 ml

  • Mild cleansing substances
  • With panthenol & almond proteins
  • Fruity apple fragrance
€ 4,72 € 5,29 (€ 23,60 / l)

Delivery by October 07

tetesept Fairy Magic Shower Gel for Kids

tetesept Fairy Magic Shower Gel for Kids, 40 ml

  • With a skin-nourishing formula
  • With pink food colouring
  • Fruity cherry fragrance
€ 0,83 € 0,99 (€ 20,75 / l)

Delivery by October 07

Monster Party Frizzy Bubble Bath for Kids

tetesept Monster Party Frizzy Bubble Bath for Kids, 45 g

  • Age: 3 years +
  • With orange food colouring
  • Mild formulation
€ 1,97 € 2,19 (€ 43,78 / kg)

Delivery by October 07

naturkind Colourful Fizzy Bath - Magic Shell

Kneipp naturkind Colourful Fizzy Bath -​ Magic Shell, 85 g

  • Suitable for sensitive children's skin
  • With grape seed & avocado oil
  • Scented, colourful bubble bath
€ 2,75 € 3,09 (€ 32,35 / kg)

Delivery by October 07

Weleda Calendula Soap

Weleda Calendula Soap, 100 g

  • The gentlest of vegetable soaps
  • Cleanses without drying
  • Ideal for the skin of babies and children
€ 5,04 € 5,69 (€ 50,40 / kg)

Delivery by October 07