Wild - Refillable Deodorants for a Mindful Approach in the Bathroom

Wild is a modern personal care brand that aims to reduce single-use plastics in the bathroom while offering formulations with a high percentage of natural ingredients. The brand is known for refillable products such as deodorants, shower gels, and lip balms.

Filter & sort

Price Product Features
Filter

Wild: 6 items

Wild Cherry Blossom Deodorant Refill

Wild Cherry Blossom Deodorant Refill , 40 g

  • For all skin types
  • With nourishing properties
  • Absorbs sweat reliably
€ 5,99 (€ 149,75 / kg)

Delivery by October 06

Fresh Cotton & Sea Salt Deodorant Refill

Wild Fresh Cotton & Sea Salt Deodorant Refill , 40 g

  • For all skin types
  • Free of aluminum salts
  • Fresh fragrance composition
€ 5,99 (€ 149,75 / kg)

Delivery by October 06

Fresh Cotton & Sea Salt Deodorant Starter Set

Wild Fresh Cotton & Sea Salt Deodorant Starter Set , 40 g

  • 1x Aluminium case - Aqua
  • 1x Fresh Cotton & Sea Salt Refill, 40g
  • With a wonderfully fresh scent
€ 13,99 (€ 349,75 / kg)

Delivery by October 06

Wild Cherry Blossom Deodorant Starter Set

Wild Cherry Blossom Deodorant Starter Set , 40 g

  • 1x Aluminium case - Pink
  • 1x Cherry Blossom Refill, 40g
  • With a fine scent
€ 13,99 (€ 349,75 / kg)

Delivery by October 06

Wild Coconut & Vanilla Deodorant Refill

Wild Coconut & Vanilla Deodorant Refill , 40 g

  • For all skin types
  • With sweet nuances
  • Moisturises
€ 5,99 (€ 149,75 / kg)

Delivery by October 06

Wild Coconut & Vanilla Deodorant Starter Set

Wild Coconut & Vanilla Deodorant Starter Set , 40 g

  • 1x Aluminium case - Purple
  • 1x Coconut & Vanilla Refill, 40g
  • With a sweet fragrance composition
€ 13,99 (€ 349,75 / kg)

Delivery by October 13