Wegwartehof

Filter & sort

Price Pharmaceutical form Skin Type Hair Type Product Features Focus area
Filter

Wegwartehof: 18 items

Wegwartehof Witches Tea

Wegwartehof Witches Tea, 40 g

  • For magical moments
  • Certified organic agriculture & Demeter certified
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Organic Demeter Powdered Mare's Milk

Wegwartehof Organic Demeter Powdered Mare's Milk, 80 g

  • Supports daily life
  • Practical & resealable
€ 48,99 (€ 612,38 / kg)

Free delivery by October 06

Wegwartehof Moisturizer with Bee Balm

Wegwartehof Moisturizer with Bee Balm, 50 ml

  • Soothes dry and irritated skin
  • Supports demanding skin
€ 45,99 (€ 919,80 / l)

Free delivery by October 06

Wegwartehof Marigold Balm

Wegwartehof Marigold Balm, 50 ml

  • Soothes chapped skin
  • Ideal for hands & feet
  • Perfect for massages
€ 19,99 (€ 399,80 / l)

Delivery by October 06

Wegwartehof Evening Tea

Wegwartehof Evening Tea, 40 g

  • Gentle aroma
  • Relax & let loose
  • Certified organic agriculture & Demeter certified
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Hero's Tea

Wegwartehof Hero's Tea, 40 g

  • Certified organic
  • Demeter certified
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Mare's Milk Calendula Body Lotion

Wegwartehof Mare's Milk Calendula Body Lotion, 150 ml

  • Supple skin
  • Ideal as aftersun
  • Also suitable as after-shave
€ 26,49 (€ 176,60 / l)

Delivery by October 06

Wegwartehof Success Tea

Wegwartehof Success Tea, 40 g

  • Provides vitality & joy
  • Certified organic agriculture & Demeter
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Friendship Tea

Wegwartehof Friendship Tea, 40 g

  • Shared enjoyment
  • Controlled organic agriculture & Demeter
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Breakfast Tea

Wegwartehof Breakfast Tea, 40 g

  • Loose-leaf herbal tea blend
  • Mint & lemon balm
  • Organic & Demeter certified
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Mare's Milk Mallow Care Cream

Wegwartehof Mare's Milk Mallow Care Cream, 50 ml

  • Ideal as a regenerating night cream
  • Effective insulation against the cold
  • All-rounder for stressed skin
€ 47,99 (€ 959,80 / l)

Free delivery by October 06

Mare's Milk Avocado & Lavender Shower Cream

Wegwartehof Mare's Milk Avocado & Lavender Shower Cream, 200 ml

  • Also suitable for facial cleansing
  • Nourishing & soothing
  • With a slight scent
€ 31,99 (€ 159,95 / l)

Delivery by October 06

Wegwartehof Mare's Milk Honey & Rose Care Bath

Wegwartehof Mare's Milk Honey & Rose Care Bath, 200 ml

  • Ideal for baby care
  • Nourishing & rich
  • Soothing & relaxing
€ 34,99 (€ 174,95 / l)

Delivery by October 06

Mare's Milk Face Tonic Lavender & Chamomile

Wegwartehof Mare's Milk Face Tonic Lavender & Chamomile, 150 ml

  • Pampers the skin
  • Optimal prep for subsequent care
  • Ideal to take along when travelling
€ 32,99 (€ 219,93 / l)

Delivery by October 06

Mare's Milk Cleansing Milk Lavender & Soapwart

Wegwartehof Mare's Milk Cleansing Milk Lavender & Soapwart, 150 ml

  • With caring mare's milk
  • Mildly cleanses the skin
  • Removes waterproof make-up
€ 35,49 (€ 236,60 / l)

Delivery by October 06

Wegwartehof Mare's Milk Nettle Shampoo

Wegwartehof Mare's Milk Nettle Shampoo, 150 ml

  • Ideal for itchy scalp
  • Alleviates dandruff
  • Very rich
€ 37,99 (€ 253,27 / l)

Delivery by October 06

Wegwartehof Haa-tschi! Tea

Wegwartehof Haa-​tschi! Tea, 40 g

  • Breath easy
  • For well-being
  • Certified organic agriculture & Demeter
€ 5,79 (€ 144,75 / kg)

Delivery by October 06

Wegwartehof Demeter Mare's Milk Capsules

Wegwartehof Demeter Mare's Milk Capsules, 100 capsules

  • Strengthens & nourishing
  • 250 mg per capsule
€ 48,99 (€ 1.959,60 / kg)

Free delivery by October 10