Pepper to season food

Filter & sort

Price Manufacturer Allergens Product Features
Filter

Pepper: 15 items

Alnatura Organic Mixed Peppercorns

Alnatura Organic Mixed Peppercorns, 55 g

  • Whole grains
  • Fruity, sweet and spicy
  • Versatile
€ 3,19 (€ 58,00 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Whole White Pepper

Cosmoveda Organic Whole White Pepper, 40 g

  • Mildly spicy
  • Seasoning for light-coloured dishes
  • For sauces, soups & salads
€ 5,99 (€ 149,75 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Whole Pippali - Fair Trade

Cosmoveda Whole Pippali -​ Fair Trade, 20 g

  • Milder than black pepper
  • From India
€ 3,99 (€ 199,50 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Pepper Mix, whole

Sonnentor Organic Pepper Mix, whole, 50 g

  • Multifaceted blend
  • Adds color to your dishes and displays
  • Peppery spice
€ 3,49 (€ 69,80 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Black Peppercorns, Whole

Alnatura Organic Black Peppercorns, Whole, 70 g

  • Subtle lemony tang
  • Organic
  • Can be used whole or ground
€ 3,19 (€ 45,57 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Ground Pippali - Fair Trade

Cosmoveda Ground Pippali -​ Fair Trade, 35 g

  • Spicy flavour
  • Sweet with a warming spiciness
  • Milder than black pepper
€ 5,69 € 5,99 (€ 162,57 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Black Pepper

Sonnentor Organic Black Pepper, Ground, 50 g

  • "Very good" in the ECO test
  • Mild aroma
  • Intensely spicy
€ 3,99 (€ 79,80 / kg)

Delivery by October 24

Sonnentor Organic White Pepper

Sonnentor Organic White Pepper, whole (35 g)

  • Long-lasting spiciness
  • Versatile
  • Use sparingly
€ 3,39 (€ 96,86 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Pippali Churna

Cosmoveda Organic Pippali Churna, 100 g

  • Made from the Piper longum plant
  • With phytochemicals
  • Flavourful
€ 15,99 (€ 159,90 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Pink Pepper, whole

Sonnentor Organic Pink Pepper, whole, 20 g

  • Sweet taste
  • Mild, peppery finish
  • Reminiscent of juniper berries
€ 3,49 (€ 174,50 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Pippali, whole

Cosmoveda Organic Pippali, whole, 100 g

  • A long pepper
€ 15,99 (€ 159,90 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Black Pepper, finely ground

Cosmoveda Organic Black Pepper, finely ground, 100 g

  • A warming, spicy seasoning ingredient
€ 9,49 € 9,99 (€ 94,90 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Black Pepper, whole

Cosmoveda Organic Black Pepper, whole, 100 g

  • A warming, spicy seasoning ingredient
€ 9,99 (€ 90,82 / kg Drained weight)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Pippali, finely ground

Cosmoveda Organic Pippali, finely ground, 100 g

  • A long pepper
€ 15,99 (€ 159,90 / kg)

Delivery by October 06

Classic Ayurveda Organic Black Pepper - Whole

Classic Ayurveda Organic Black Pepper -​ Whole, 70 g

  • Spicy ingredients
  • Great with dark-coloured dishes
€ 4,99 (€ 71,29 / kg)

Delivery by October 06