anatis Naturprodukte

Hand-Processed Natural Substances

Shop by category

Filter & sort

Price Pharmaceutical form Allergens Product Features For Whom Focus area
Filter

anatis Naturprodukte: 1 - 30 of 104 items

anatis Naturprodukte Papaya Leaf

anatis Naturprodukte Papaya Leaf, 180 capsules

  • No synthetic substances
  • Vegan
€ 29,99 (€ 416,53 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Star Anise

anatis Naturprodukte Organic Star Anise, 180 capsules

  • Suitable for children
  • 100% organic
  • No fillers and excipients
€ 41,99 (€ 530,18 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Iron Chelate + Acerola + Beets

anatis Naturprodukte Iron Chelate + Acerola + Beets, 90 capsules

  • Made of real amino acid chelates
  • Mixed with beetroot and acerola cherry
€ 26,99 (€ 355,13 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Papaya Tea - Loose Leaf

anatis Naturprodukte Papaya Tea -​ Loose Leaf, 250 g

  • The enzyme contains papain
  • GMO-free
  • No synthetic substances
€ 20,99 (€ 83,96 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Baikal Skullcap + Andrographis

anatis Naturprodukte Baikal Skullcap + Andrographis, 180 capsules

  • Optimised with papaya leaves
  • In vegetable-based capsule shells
  • Made without additives, fillers & auxiliaries
€ 59,99 (€ 666,56 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Cordyceps Sinensis Mushroom

anatis Naturprodukte Organic Cordyceps Sinensis Mushroom, 180 capsules

  • Full-spectrum powder from all mushroom parts
  • Original Tibetan strain
  • Organic
€ 48,49 (€ 518,06 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Vitamin B Complex

anatis Naturprodukte Vitamin B Complex, 180 capsules

  • Herbal vitamin B source
  • Provided with all 8 B-vitamins
  • Is particularly well absorbed by the body
€ 59,99 (€ 645,75 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Ankaflavin + Monascin + ExoBDNF®

anatis Naturprodukte Ankaflavin + Monascin + ExoBDNF®, 60 capsules

  • Red rice without monacolin K
  • With anthocyanins from blueberries
  • ExoBDNF®: Probiotic from ferment
€ 43,99 (€ 1.559,93 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Rhodiola Mix

anatis Naturprodukte Rhodiola Mix, 60 capsules

  • Combination of 3 plant extracts
  • With Rhodiola rosea & Cordyceps sinensis
  • Contains yam root extract
€ 33,99 (€ 1.133,00 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Bamboo Mix

anatis Naturprodukte Bamboo Mix, 180 capsules

  • With shilajit extract
  • With vitamin D3 & K2
  • No artificial substances
€ 39,99 (€ 398,15 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Reishi Mushroom Capsules

anatis Naturprodukte Organic Reishi Mushroom Capsules, 180 capsules

  • Full spectrum powder from all parts of the mushroom
  • 100% organic
  • Grown on culture media
€ 55,99 (€ 691,23 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Chaga Mushroom

anatis Naturprodukte Chaga Mushroom, 180 capsules

  • Inonotus obliquus
  • 70% polysaccharides
€ 42,99 (€ 477,67 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Tremella Mushroom

anatis Naturprodukte Organic Tremella Mushroom, 90 capsules

  • Certified organic
  • Encapsulated in Austria
  • Naturally contains glucuronic acid
€ 32,99 (€ 610,93 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Premium Krill Oil

anatis Naturprodukte Premium Krill Oil, 100 capsules

  • Contains 4 mg astaxanthin per 2 capsules
  • Contains 250 mg omega-3 fatty acids (EPA / DHA) per 2 capsules
  • Contains 420 mg phospholipids per 2 capsules
€ 86,99 (€ 1.449,83 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Grape Seed Extract (OPC) + Coenzyme Q10

anatis Naturprodukte Grape Seed Extract (OPC) + Coenzyme Q10, 90 capsules

  • With 120 mg grape seed extract (OPC) per daily dose
  • With 80 mg coenzyme Q10 (plant-based)
€ 29,49 (€ 728,15 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Chondroitin + MSM + Glucosamine

anatis Naturprodukte Chondroitin + MSM + Glucosamine, 180 capsules

  • Vegan recipe
  • Obtained from fermentation
  • Hand encapsulated
€ 65,99 (€ 488,81 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Liquid Silicon

anatis Naturprodukte Liquid Silicon, 200 ml

  • Particularly easy to absorb
  • Without synthetic additives
  • Made in Austria
€ 35,99 (€ 179,95 / l)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Baobab Oil

anatis Naturprodukte Organic Baobab Oil, 100 ml

  • Unfiltered
  • Undiluted
  • Free of additives
€ 24,99 (€ 249,90 / l)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Krill Oil + Astaxanthin + Vitamin D

anatis Naturprodukte Krill Oil + Astaxanthin + Vitamin D, 80 capsules

  • Contains 1 mg astaxanthin and 1000 I.U. vitamin D3 per capsule
  • Contains 125 mg omega-3 fatty acids (EPA/DHA) per capsule
  • Contains 210 mg phospholipids per capsule
€ 72,99 (€ 1.262,80 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Magnesium Complex 5 in 1

anatis Naturprodukte Magnesium Complex 5 in 1, 90 capsules

  • High bioavailability
  • Contains 5 magnesium compounds
  • Made without synthetic fillers
€ 24,99 (€ 487,13 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Ashwagandha

anatis Naturprodukte Ashwagandha, 90 capsules

  • Made without additives
  • Hand encapsulated
€ 26,99 (€ 545,25 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Organic Hericium Erinaceus Mushrooms

anatis Naturprodukte Organic Hericium Erinaceus Mushrooms, 180 capsules

  • Cultivated on nutrients
  • Full-spectrum powder from all mushrooms
  • Organic quality
€ 55,99 (€ 576,03 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Brahmi

anatis Naturprodukte Brahmi, 90 capsules

  • Vegetable capsule shell
  • Free from artificial substances
  • Encapsulated by hand
€ 28,99 (€ 685,34 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Amino Acid Glutamine

anatis Naturprodukte Amino Acid Glutamine, 350 g

  • Plant-based amino acid
  • In powder form
  • 100% vegan
€ 35,99 (€ 102,83 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Vitamin D3 + K2 + Goji Berry

anatis Naturprodukte Vitamin D3 + K2 + Goji Berry, 90 capsules

  • Encapsulated in Austria
  • Vegetarian recipe
  • Made without formulents, lactose, or gluten
€ 29,99 (€ 559,51 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte MSM

anatis Naturprodukte MSM, 130 capsules

  • High dose
  • No synthetic materials
  • GMO-free
€ 39,99 (€ 279,65 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Lutein + Zeaxanthin + Vitamin E

anatis Naturprodukte Lutein + Zeaxanthin + Vitamin E, 90 capsules

  • Suitable for vegans
  • Made from non-GMO soy & zinc gluconate
  • Hand-encapsulated
€ 29,99 (€ 617,08 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Saw Palmetto Extract + Reishi

anatis Naturprodukte Saw Palmetto Extract + Reishi, 90 capsules

  • Hand encapsulated
  • Red, purple, white & black Reishi mushrooms
€ 32,99 (€ 733,11 / kg)

Delivery by October 06

anatis Naturprodukte Endothel Life

anatis Naturprodukte Endothel Life, 480 g

  • 60 sachets of 8 g each
  • Vitamin C obtained from acerola
  • With Panmol® B-Complex
€ 39,99 (€ 83,31 / kg)

Free delivery by October 06

anatis Naturprodukte Frankincense

anatis Naturprodukte Frankincense, 180 capsules

  • With at least 40% Boswellia acids
  • Contains no ß-Boswellia acids
  • High bioavailability
€ 50,99 (€ 602,72 / kg)

Free delivery by October 06

From the cultivation of the plants to their processing and encapsulation, anatis food supplements are in harmony with nature. The natural substances are carefully selected according to biological and energetic aspects. In this context, both the place of cultivation and the type of harvest play a role. The product range is constantly renewed and supplemented with new products. Hand-processed food supplements from nature.