Sonnentor - Black Tea Blends

Filter & sort

Price Manufacturer Product Features
Filter

Black Tea: 4 items

Sonnentor Organic Earl Grey Black Tea

Sonnentor Organic Earl Grey Black Tea, Loose, 90 g

  • Perfect with cakes & biscuits
  • Strong and malty flavor
  • Full-bodied
€ 4,94 € 5,49 (€ 54,89 / kg)

Delivery by October 24

Organic Stimulating English Breakfast Tea

Sonnentor Organic Stimulating English Breakfast Tea, 18 double chamber tea bags (32,40 g)

  • Malty dry taste
  • Black tea from Sri Lanka
  • Natural, without added sugar
€ 3,86 € 4,29 (€ 119,14 / kg)

Delivery by October 07

Sonnentor Organic Chai Black Tea

Sonnentor Organic Chai Black Tea, 18 Teabags (32,40 g)

  • Sweet, chocolatey & spicy
  • Classic recipe, intense spices
  • Infusion time: 5-10 minutes
€ 3,77 € 4,19 (€ 116,36 / kg)

Delivery by October 07

Sonnentor Organic Fruity Mary Grey Tea

Sonnentor Organic Fruity Mary Grey Tea, 18 double chamber tea bags (27 g)

  • Citrussy black tea
  • With lemon peel & orange oil
  • Vegan, without added sugar
€ 4,04 € 4,49 (€ 149,63 / kg)

Delivery by October 07