Tea Specialties by Or Tea?

Specialties from Amsterdam

Delicious tea enjoyment in the best quality - the Or Tea? brand specialises primarily in Chinese teas. Purely natural ingredients are processed into exclusive and exotic mixtures, which are also visually impressive in their pretty and trendy packaging. Traditional tea culture in a modern way.

Filter & sort

Price Tea Product Features
Filter

Or Tea?: 12 items

Organic Duke's Blues

Or Tea? Organic Duke's Blues, Tea Bag Box 10 Pcs. (10 pieces)

  • A classic tea with a fine citrus aroma
  • Refreshing flavour
  • Delights the senses
€ 4,99 (€ 0,50 / pc)

Delivery by October 06

Or Tea? Queen Berry

Or Tea? Queen Berry, Tea Bag Box 10 pcs (10 pieces)

  • Caffeine-free
  • With rosehip & pieces of strawberry
  • Fruity flavour
€ 4,99 (€ 0,50 / pc)

Delivery by October 06

Or Tea? La Vie En Rose

Or Tea? La Vie En Rose, 75 g tin

  • With black tea
  • Pleasant rose aroma
  • Skin-nourishing properties
€ 12,99 (€ 173,20 / kg)

Delivery by October 06

Or Tea? Merry Peppermint

Or Tea? Merry Peppermint, Refill 75g

  • Caffeine-free
  • Cools & refreshes
  • With fennel, liquorice & basil
€ 9,40 € 9,99 (€ 125,33 / kg)

Delivery by October 06

Organic Lychee White Peony

Or Tea? Organic Lychee White Peony, Tea Bag Box 10 pcs (10 pieces)

  • With white tea
  • Refreshing taste
  • Peonies & lychee
€ 4,99 (€ 0,50 / pc)

Delivery by October 06

Organic The Playful Pear

Or Tea? Organic The Playful Pear, Tea Bag Box 10 pcs (20 g)

  • With green tea
  • Floral bouquet of flavour
  • Lasting pear scent
€ 4,74 € 4,99 (€ 237,00 / kg)

Delivery by October 06

Organic Tiffany's Breakfast

Or Tea? Organic Tiffany's Breakfast, 100 g tin

  • Black tea
  • Sweet scent
  • Floral and delicious
€ 12,99 (€ 129,90 / kg)

Delivery by October 06

Organic Kung Flu Fighter

Or Tea? Organic Kung Flu Fighter, Can 100g

  • Caffeine-free & rich in vitamins
  • With ginger & herbs
  • Orange & mint flavour
€ 12,99 (€ 129,90 / kg)

Delivery by October 06

Organic Dragon Jasmine Green

Or Tea? Organic Dragon Jasmine Green, Can 75g

  • Contains caffeine
  • Refreshing aroma
  • Floral notes
€ 12,99 (€ 173,20 / kg)

Delivery by October 06

Organic The Secret Life of Chai

Or Tea? Organic The Secret Life of Chai, 100 g tin

  • With black tea
  • Cinnamon & grapefruit aroma
  • Exotic, strong & sweet
€ 12,99 (€ 129,90 / kg)

Delivery by October 06

Or Tea? African Affairs

Or Tea? African Affairs, Teabag box 10 pieces

  • Rooibos blend
  • Fine vanilla aromas
  • Contains cocoa beans
€ 4,99 (€ 0,50 / pc)

Delivery by October 06

Organic Mount Feather

Or Tea? Organic Mount Feather, 10 pieces

  • Sweet & refreshing taste
  • Delicate aroma
  • Especially popular in China
€ 4,99 (€ 0,50 / pc)

Not available at the moment

The Or Tea? brand from Amsterdam not only impresses with its exceptionally beautiful designs, but through the variety of teas it provides from all over the world. Starting with delicious black teas, green teas, white teas, fruit teas and herbal teas, there is sure to be something for everyone in this selection!

The teas are:

  • Easily digestible
  • Made with natural ingredients
  • Great tasting
  • Specialities from around the world
  • Informed by Chinese heritage of millennia-old traditions