New Arrivals at VitalAbo

Check out all of our newest products at a glance!

We're always open to receiving your product requests! Simply write to our customer service department at: office@vitalabo.com.

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Allergens Product Features
Filter

New Products: 1 - 30 of 95 items

OATLY Organic Single Creamy Oat

OATLY Organic Single Creamy Oat, 250 ml

  • Organic & vegan
  • Creamy texture like dairy cream, but plant-based
  • Ideal for cooking & baking
€ 1,50 € 1,59 (€ 6,00 / l)

Delivery by October 06

OATLY Oat Drink Barista Edition

OATLY Oat Drink Barista Edition, 1,50 l

  • Froths up like real milk
  • Great with any style of coffee
  • No separation, no soy, no compromise
€ 3,79 (€ 2,53 / l)

Delivery by October 06

SKG PS700

SKG PS700

  • Intense mechanical massage & warmth
  • Bluetooth connectivity for music
  • Ultra-lightweight design in an elegant gold finish
€ 199,99

Free delivery by October 06

Botanicy Candida Complex

Botanicy Candida Complex, 60 capsules

  • Provides vitamin C
  • Contains bioflavonoids
  • With grapefruit seed extract
€ 19,99 (€ 708,87 / kg)

Delivery by October 06

Propolia Purifying Nasal Spray

Propolia Purifying Nasal Spray, 20 ml

  • Isotonic saline solution
  • With propolis, Camargue salt and botanical extracts
  • For adults and children aged 3 and over
€ 10,89 (€ 544,50 / l)

Delivery by October 06

OATLY Oat Drink Chocolate

OATLY Oat Drink Chocolate, 1 l

  • Made with cocoa
  • Chocolatey & creamy
  • Enjoy hot or cold
€ 2,59 (€ 2,59 / l)

Delivery by October 06

Propolia Organic Green Propolis Capsules

Propolia Organic Green Propolis Capsules, 90 capsules

  • For adults & children aged 3 and over
  • Contains polyphenols, flavonoids & artepillin C
  • 150 mg purified green propolis per capsule
€ 24,49 (€ 257,79 / kg)

Delivery by October 06

Botanicy Cranberry + D-Mannose

Botanicy Cranberry + D-​Mannose, 60 tablets

  • Allergen-free
  • Contains natural extracts
  • With botanicals & vitamins
€ 22,99 (€ 383,17 / kg)

Delivery by October 06

Davert Organic 4-Nut Butter

Davert Organic 4-​Nut Butter, 250 g

  • A blend of four varieties of organic nuts
  • Creamy texture
  • Naturally gluten-free
€ 6,99 (€ 27,96 / kg)

Delivery by October 06

Propolia Organic Alcohol-Free Throat Spray

Propolia Organic Alcohol-​Free Throat Spray, With green propolis (20 ml)

  • For adults and children aged 3 and over
  • Refreshing with a mild flavour
  • With essential oils
€ 11,39 (€ 569,50 / l)

Delivery by October 06

OATLY Oat Drink Vanilla

OATLY Oat Drink Vanilla, 1 l

  • Creamy with a hint of vanilla
  • With calcium & vitamins
  • 100% plant-based & soy-free
€ 2,79 (€ 2,79 / l)

Delivery by October 06

OATLY Oat Drink Barista Edition Lighter Taste

OATLY Oat Drink Barista Edition Lighter Taste, 1 l

  • Less fat, full coffee flavour
  • Froths perfectly like in a café
  • Versatile
€ 3,49 (€ 3,49 / l)

Delivery by October 17

OATLY Organic Oat Drink Original

OATLY Organic Oat Drink Original, 1 l

  • Few ingredients, 100% organic
  • No milk, no additives
  • Ideal for cooking & breakfast
€ 2,79 (€ 2,79 / l)

Delivery by October 06

masmi Menstrual Cup

masmi Menstrual Cup, M

  • Fantastic alternative to tampons
  • Made from medical TPE
  • Silicone & latex free
€ 12,81 € 13,49

Delivery by October 06

kruut Christmas Shot

kruut Christmas Shot, 60 ml

  • With apple cider vinegar, honey and spices
  • Certified organic and vegetarian
  • Can be enjoyed neat or as a mixed drink
€ 2,99 (€ 49,83 / l)

Delivery by October 06

Botanicy Zündex Forte Complex, 60 capsules

  • With vitamins & minerals
  • Carefully formulated blend
  • Selected botanical extracts
€ 23,99 (€ 499,79 / kg)

Delivery by October 06

Female Harmony Organic Tea

Yogi Tea Female Harmony Organic Tea, 17 tea bags (34 g)

  • Refined flavour
  • A delicate, fruity herbal tea
  • With balancing lady’s mantle
€ 3,99 (€ 117,35 / kg)

Delivery by October 06

Propolia Gentle Nasal Spray

Propolia Gentle Nasal Spray, 20 ml

  • Isotonic saline solution
  • With propolis, honey and botanical extracts
  • For adults and children aged 3 and over
€ 10,89 (€ 544,50 / l)

Delivery by October 06

OATLY Oat Drink Whole

OATLY Oat Drink Whole, 1 l

  • Creamy texture with 2.8% fat
  • For coffee & more
  • No saturated fat
€ 2,79 (€ 2,79 / l)

Delivery by October 06

Fresh Focus Organic Tea

Yogi Tea Fresh Focus Organic Tea, 17 tea bags (35,70 g)

  • Invigorating herbal tea blend
  • Refreshing nanamint & tulsi
  • Rounded off with zesty lemon thyme
€ 3,99 (€ 111,76 / kg)

Delivery by October 06

Fjuled Hydrogel Mango

Fjuled Hydrogel Mango, 50 ml

  • Vegan & gluten-free
  • Ideal for taking during exercise
  • Easy to consume
€ 2,79 (€ 55,80 / l)

Delivery by October 06

OATLY Organic Oat Drink Moccaccino

OATLY Organic Oat Drink Moccaccino, 235 ml

  • Ideal on the go
  • Enjoy hot or cold
  • Sweet and aromatic
€ 2,29 (€ 9,74 / l)

Delivery by October 06

OATLY Organic Oat Drink Cappuccino

OATLY Organic Oat Drink Cappuccino, 235 ml

  • Vegan recipe
  • Perfect for on the go
  • Can be enjoyed hot or cold
€ 2,29 (€ 9,74 / l)

Delivery by October 06

Botanicy SAM-e Forte

Botanicy SAM-​e Forte, 60 capsules

  • With B vitamins
  • Multi-ingredient complex
  • Quick and easy to take
€ 25,99 (€ 890,07 / kg)

Delivery by October 06

Botanicy Men’s Vitality Complex

Botanicy Men’s Vitality Complex, 90 capsules

  • Formulated for men
  • Pre-measured portions
  • Nutrient complex
€ 24,99 (€ 504,85 / kg)

Delivery by October 06

Spicy Strawberry Organic Tea

Yogi Tea Spicy Strawberry Organic Tea, 17 tea bags (34 g)

  • Ayurvedic blend
  • Fruity & spicy flavour
  • A combination of strawberry, hibiscus & chilli
€ 3,99 (€ 117,35 / kg)

Delivery by October 06

Pukka Organic Citrus Mate Green Tea

Pukka Organic Citrus Mate Green Tea, 20 tea bags (36 g)

  • Aromatic herbal tea
  • Lively citrus notes
  • Contains caffeine
€ 3,99 (€ 110,83 / kg)

Delivery by October 06

Botanicy Menopause Day & Night

Botanicy Menopause Day & Night, 60 capsules

  • Free from hormones & red clover
  • With sage, valerian & maca extracts
  • With vitamins B6, B12 & D3
€ 24,99 (€ 798,40 / kg)

Delivery by October 06

Fjuled Hydrogel Caramel-Coffee

Fjuled Hydrogel Caramel-​Coffee, 50 ml

  • Vegan & gluten-free
  • Ideal for use during exercise
  • 16 mg of caffeine per gel
€ 2,89 (€ 57,80 / l)

Delivery by October 06

PRIMAVERA Happy Flair Aroma Diffuser

PRIMAVERA Happy Flair Aroma Diffuser

  • Elegant ceramic design
  • For rooms up to 30 m²
  • Atmospheric lighting
€ 59,99

Free delivery by October 06